Farmasi Kazanç Sistemi Oranları – Farmasi Kayıt | Farmasi Üyelik | Farmasi Katalog

Farmasi Kazanç Sistemi Oranları

Farmasi girişimcisi olarak Farmasi ailesine katılan herkes ürünleri katalog fiyatı üzerinden %30, %40 daha indirimli fiyattan satın alacağı gibi aynı zamanda kariyer basamaklarının kapısınıda aralamış olur. Network sistemi ile prim sistemi sayesinde kendi iş imkanını yaratan Farmasi girişimcileri dilerse günden güne ünvanını yükselterek prim sistemine bağlı olarak kazancını da yükseltebilir. İşte Farmasi kazanç sistemi oranları;

 

Farmas’yei başladığınız ilk aşama olan Farmasi girişimcisi aşamasında herkes bir ay içerisinde en az 140 TL puan değerinde sipariş vermelidir. Farmasi kazanç sistemi oranları aylık olarak şu şekildedir; Farmasi kazanç sisteminde girişimciler kendisi veya ekibi ile beraber en az 500 TL puan değerinde sipariş vermelidirler. Bu %3 prim grubuna girmenizi sağlayacak.

 

Farmasi kazanç sisteminde liderler ise gerek kendisi gerek ekibi ile beraber 3000 TL puan değerinde satış yapmalıdır. Bu liderler % 9 oranında prim grubuna dahil olurlar. 6000 TL puan değerinde satış yapanlar ise %12’lik prim grubuna girerler.

 

Üst Liderler

Üst liderler gerek kendisi gerek takımı ile toplamda 1 ayda en az 10.000 TL puan siparişi yapmalıdır. %15’lik kazanç dilimi içerisinde yer alan üst liderler ekibi ile birlikte 10.000 TL puan satışı yaptıktan sonra liderliklerini korumalıdırlar.

 

Yöneticiler

Farmasi’nin prim sistemi içerisinde yer alan yönetici rütbesi için yapılması gereken ilk koşul satış tutarı 15.000 TL puan olarak belirlenip bu puanı aşmaktır. 15.000 TL puana denk veya 15.000 TL puandan yüksek satış hacmi olan yöneticiler ilk prim alma hakkını elde edebilirler.

 

Müdürler

Farmasi kazanç ve prim tablosu içerisinde yer alan üst düzey yöneticilerden olan müdürler ekipleri ile veya kendileriyle ulaşması gereken satış hacmini yakalamalıdırlar. 20.000 TL puan olarak belirlenen satış hacmi %22 lik kâr dışında kendine bağladıkları 4 nesilden de belirli oranlarda kâr alabilmektedirler. İşte müdürlerin kendilerine bağladıkları 4 nesilden alabildikleri kâr oranları;

 

  1. nesil %3, 2. nesil %2, 3. nesil %1.5, 4. nesil %1.

 

Direktör

Direktör ünvanına ulaşmış satış liderleri bir yıl içerisinde en az 5 kez ard arda 20.000 TL puan tutarında satış yapmalıdırlar. Böylece direktör ünvanına sahip olup bu ünvanı koruyabilirler. Direktörler nesillerinden aldığı kazanç oranları müdürlerinki ile aynıdır.

 

Altın Direktörler

Altın direktörler ekibi ile birlikte yıl içerisinde 5 kez 20.000 TL’ye ulaşırlarsa bu sınıfta yer alırlar. Ayrıca altın direktörler teknoloji paketi kullanmaya da hak kazanmış olurlar. Primleri ise 1. nesil için %3.5, 2. nesil için %2.5, 3. nesil için %1,75, 4. nesil için %1,25’dir

 

Platin Direktörler

Yıl içerisinde ekibi ile 5 kez 20.000 TL tutarında satış yaptıklarında platin direktör ünvanını alırlar. Platin direktörler hem teknoloji paketine sahip olabilirler, hem de tatil paketi almaya hak kazanmış olurlar ve %22’lik prim oranına tekabül eder.

 

Zümrüt Direktörler

Platin konumundaki direktörler en az 5 kez yıl içerisinde 20.000 TL’ye ulaştıklarında zümrüt direktör konumunu elde ederler ve 1. nesil için %5, 2. nesil için %4, 3. nesil için %3, 4. nesil için %2’lik puan grubuna dahil olurlar.

 

Elmas direktörler ve diğer direktörler de aynı oranda yani %2’lik prim grubuna dahildirler. Fakat elmas direktörler zümrüt direktörlerden daha fazla prim oranına sahiptirler. 1. nesil için %6, 2. nesil için %5, 3. nesil için %4, 4. nesil için %3.