Başarı Hikayem ve Farmasi’nin Hayatımdaki Önemi “Songül BABACAN” – Farmasi Kayıt | Farmasi Üyelik | Farmasi Katalog

Başarı Hikayem ve Farmasi’nin Hayatımdaki Önemi “Songül BABACAN”

 Başarı Hikayem ve Farmasi’nin Hayatımdaki Önemi

Herkesin bir başarı hikayesi vardır ,benim hikayem Karadeniz’in güzide ili olan Trabzon’un şirin ilçesi ‘Araklı Ortaköy köyünde başladı.  6 kız 3 erkek ten oluşan 9 kardeşli bir ailenin 6.çocuğuyum .Eskiden erkek çocuklarına ayrı bir değer verilirdi ,benim ismimi de annem ‘Songül’  koymuş o yüzden, 6. ve son kız dan sonra artık erkek bebek olsun   istedikleri içinmiş. 

Çocukluğum ve gençliğim köyde geçti. Çiçekler, böcekler, doğa her şey o kadar güzel diki tarifi imkansız diyebilirim.Keşke herkes köyde büyüse hayatın ne kadar güzel olduğunu, her nefes alışta halimize şükretmemiz gerektiğini anlarlardı.  Hiç unutmuyorum bir gece  saat tam 3 aklımıza incir yemek geldi ve ben kendimi incir ağacının tepesinde buldum. Aklıma koyduğumu yapmam çocukluğumdan geliyor. Hayal gücüm çok yüksekti geleceğe yönelik hayaller kurardım ve bir gün bu hayallerimin gerçek olacağına inanırdım. 

En büyük hayallerimden biri Paris’i görmekti ve bir gün hayalım gerçek olacak derdim.Arkadaşlarım benimle dalga geçerlerdi.

Anılarım anlatmakla bitmez…Farmasi

Sevgili eşim Kamil beyle evlenmekle köy hayatından  şehir hayatına geçmiş bulundum. Kendimi sarayda kafesin içinde hissediyordum, çok zor alıştım şehir hayatına ,ilk göz ağrım ,canım oğlum Berkan’ın dünyaya gelişi ile şehir hayatına alışmaya başladım. Derken canım kızım Berika’da dünyaya geldi.

Eşimle mutlu yuvamız vardı fakat asgari ücretle geçim zordu …

Sürekli bir şeyler üretmeyi çok seviyordum el sanat kurslarında sürekli bir şeyler öğrenip boş zamanlarımı değerlendirirdim. Çok kısıtlı imkanlarla büyümüş olmama rağmen içimde büyük bir başarı azmi vardı.. Hayatımda geriye baktığımda çocuklarıma anlatacağım dolu dolu anılarım olmalı diye düşünürdüm.

 Komşumun vasıtasıyla doğrudan satış şirketi olan Avon Kozmetik ile tanıştım, üye olmaya karar verdim. Fakat bu üyelik bile çok zor bir başlangıçtı. Sadece 1 ay boyunca eşimi ikna etmek için uğraşmıştım. İşin içine girdiğimde insanların para kazandığını, hatta kariyer elde ettiklerini gördüm. Çok etkilenmiştim ,her ne olursa olsun ben de bu işi yapmalıydım! Önce üyeler yapmaya başladım, üyelerime eğitim alıp eğitim vermeliydim. Eşim toplantılara gitmeme çok müsaade etmiyordu.. Ben yine’de bir yolunu bulup mutlaka toplantılara katılıyordum. 4 yıl liderlik yaptım. Geçen dört yılda çok şey öğrendim. Doğrudan satış nasıl yapılır, ekip kurmanın yöntemleri, saha yapmanın püf noktaları gibi. Çok şey öğrenmeme  yolunda gitmeyen bir şeyler vardı, üstelik yabancı sermayeli bir firmaydı. Bir gün arkadaş çevrem” X Kozmetik Alman firması var istersen onu yapabilirsin”diye öneride bulundular.

Araştırmadan karar vermek istemedim, kataloğunu incelediğimde  ürünlerinin fiyatlarının çok yüksek olduğunu gördüm, çevremize ürün satışı yaparken fiyatlarında biraz bütçelere uygun olması gerekiyordu, kayıt olabilmem için maddi durumunun iyi olması gerekiyordu.Bu yüzden  üye olmak istemedim ama başarılı ürün üretimi yaptığı İçin tebrik ediyorum.  İş olarak hangi firma ile çalışacağıma karar veremiyordum aynı anda iki firmada çalışamazdım Avon’dan istifa edip Oriflam yapmaya karar verdim. 3  ayda Oriflam’de üst danışman oldum işimi sevmiştim güzelde kazanç elde etmeye başlamıştım fakat içimde hep Türk firmasında çalışmanın hayalini kuruyordum. 

Sonrasında hayalini kurduğum %100 Türk şirketi Farmasi Kozmetik ile 2010 yılında  tanıştım. Farmasi’nin bir çok yönü beni çok etkilemişti. Her şeyden önce %100 Türk şirketiydi.

(Kurucusu Dr. Cevder TUNA  Allah gani gani rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. )

Farmasi Kozmetik’in Ömerli’deki 125.000 m2’ lik kendi tesislerinde günlük 1.000 ton üretim kapasitesi ile ürünleri üretmesi, 5 ayrı fabrikanın aynı tesis içinde bulunması yani entegre bir tesis olması, Farmasi fabrikalarının bacasının olmaması, çevreye ve doğaya zarar vermemesi, Farmasi ürünlerinin üretiminin SAĞLIK BAKANLIĞI onayının ve çok fazla sayıda sertifikasının olması, Dünya çapında 125 Ülkeye ihracat yapması 25 Ülkede Doğrudan satış yapması beni çok cezbetmişti.

 Ayrıca;

Farmasi ürünlerinin içerisinde, 

  • Troclasan 
  • Etil alkol 
  • Alerji riski 
  • Yapay nemlendirici 
  • Paraben 
  • Hayvansal madde 
  • Kimyasal madde bulunmuyor.

Tüm bu ayrıntılar Farmasi’ye olan güvenimi perçinlemiş ve şirketime aşık olmamı sağlamıştı..

Eşim de geçen 4 yıl içerisinde çalışmama biraz alışmıştı. Farmasi’de çalışmaya başladığım dönemde Farmasi’yi hiç kimse bilmiyordu. Çevremdeki herkese anlatıyordum, sürekli kapılar üstüme kapanıyordu. ‘’Bu firmada nereden çıktı, kesin batacak, ürünleri güzel değildir..’’ gibi bir çok söz söyleniyordu..

İnatçılığım sayesinde kapılar yüzüme kapandıkça daha çok hırs yaptım ve bir karar aldım.

‘’Ben işimde başarılı olacağım ve bunu çevremdeki herkese göstereceğim!’’

Farmasi’ye ilk başladığım dönemde aynı katalog ile 3 ay boyunca çalışyorduk. dönem süresi içinde ciddi anlamda çok ama çok zorluk çektim. Çevremdeki hiç kimse bana destek olmuyordu..Eşimden de beklediğim desteği göremiyordum.Kendime hep yeni hedefler koyardım.. ‘’Bu ay şu seviyeye geleceğim, şu kadar kayıt yapacağım’’ derdim ve o hedefe ulaşırdım! Çocuklarım küçüktü.. Farmasideki ilk  kazancım 90 tl idi hiç unutmam…İlk kazancımla çocuklarıma bayramlık almıştım.

İşimde başarılı olmak için sürekli yeni üyeler eklemem gerekiyordu. Çocuklarımı okula gönderip ürün ve kataloglarımı çantama doldurup hava soğuk,sıcak demeden hastaneler, okullar, sağlık ocakları, komşuları, gezip tanıtım yapardım. Stantlar kurardım, ev toplantıları yapardım. Çalışma isteğim vardı ama destek olanım yoktu. Hem de bu işte tek başımaydım, bana yardımcı olacak hiç kimse yoktu. Kimsenin desteği olmadan her gördüğüm insana işimi anlattım. Farmasi beni çok mutlu etmişti. İlk ayımda  %9 seviyesine ulaştım. 6 ay içinde Müdürlük unvanımı almıştım.O kadar mutlu olmuştum ki bunun tarifi imkansız.. Şimdilerde Farmasi ekibimde kim müdürlük unvanı alırsa onlardan çok ben mutlu olup seviniyorum. Ulaştığım başarılara her zaman yenisini eklemek istedim.

Farmasi’de 9 yıldır çalışıyorum, her yıl geleneksel Antalya tatillerimize eşimi, çocuklarımı ücretsiz götürüyorum. Farmasi’de ilk aracımı Platin Direktörlükte Pugot 3008 kullanım hakkına sahip oldum. 2.aracımı Zümrüt Direktörlükte Mercedes Es serisi kullanım hakkına sahip oldum. 3. aracımı Elmas Direktörlükte BMW 3 Es kullanım hakkına sahip oldum. Dünya ve Türkiye genelinde 4. Sıradayım. 28.12.2018 tarihinde As Başkan unvanımı aldım Prim haricinde 125.000 tl para ödülü almaya hak kazandım BMW bir üst modelini 1 yıl kullanım hakkına sahip oldum. Eşim Kamil bey ile Dünya tatilleri hak kazandık.Hayalim olan Paris, İspanya Barselona, Kıbrıs, Tunus, Bosna Hersek, İtalya, tatilleri kazandık. 

20 Temmuz da ben eşim Kamil bey, çocuklarım ve asistanım Meryem Eser’le İtalya seyahatine çıkıyoruz. Sırada çok daha fazla ülkeler var. Bu gidişle tüm dünyayı dolaşacağız. 

Farmasi Tüm Hayallerimizi Gerçeğe Çevirdi. 

 

 Eşim 2 Üniversite mezunu, İşinden  ayrılarak benimle çalışmaya başladı. Hayallerimden biriside kendi iş yerimizi açmaktı. 7 temmuz 2018 hayalini kurduğum  kendi iş yerimizi açtık.

Babacanlar Grup Kozmetik ve Danışmanlık Sanayi TCİ LTD ŞTL 

Babacanlar Grup Kozmetik ve Danışmanlık Sanayi TİC. LTD. ŞTİ. Bünyesine bağlı 10 arkadaşımıza iş veren olduk. Kazanırken kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Tüm ekibimize hizmet sunuyoruz. Farmasi ürün tanıtımları, Farmasi iş Planı Kazanç sistemi ve Prim sistemi hakkında detaylı bilgiler veriyoruz. Çok keyifli bir aile ortamımız var çayımızı kahvemizi yudumlarken Farmasi yapmanın keyfine varıyoruz. 

Farmasi kariyer merkezimizde Babacanlar Ailesi olarak Türkiye’de gitmediğim çok az il kaldı. Türkiye’nin dört bir yanında Farmasi üyelerimiz var ve onları ziyarete gidebiliyor toplantılarını yapabiliyorum. Farmasi sayesinde özgürlüğüme kavuştum. Şuan başta eşim olmak üzere çevremdeki insanlar benimle gurur duyuyorlar, çevremde saygı duyulan, sevilen bir iş kadını oldum. Kazanırken kazandırmaya, hayatlara dokunmaya insanların hayallerini gerçeğe çevirmeye devam ediyorum.Önceleri beni engellemek için elinden gelen her şeyi yapan, sürekli ” bu işler boş İşler ” eşim Kamil Babacan’da Farmasi Kozmetik’de Zümrüt Direktör oldu. Maaşının haricinde Pugot 3008 kullanım hakkına sahip oldu. Eşimin bana vermiş olduğu desteğe bile şuan şaşkınlıkla bakıyorum. Farmasi Kozmetik benim hayatımda o kadar çok şeyi değiştirdi ki hayalini kurduğum hayata kavuştum. Kendi iş yerimizi açtık, Evimizi aldık arabamızı aldık çocuklarımızı özel okullarda okutuyoruz yurt içi yurt dışı tatillerimiz ,sosyal faaliyetlerimiz her şeyimiz değişti.. 

Önceden çocuklarıma bayramlık alamazken şu an hayalini kurduğum her şeyi yapabilme gücüne sahip oldum. Kısaca bir şey söylemek istiyorum.

Bir kadın istedikten sonra bu hayatta yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Yeter ki kafasına koysun istediği her şeyi yapar!

Ben Songül Babacan olarak çok zor şartlar altında bu başarıya imza attıysam siz de başarabilirsiniz. Yeter ki isteyin, çalışın,azmedin ve başarın.. Hedeflerim, hayallerim halen devam ediyor..

HEDEFİM SULTAN OLMAK…  AS BAŞKAN DİREKTÖR OLDUYSAM ÇOK YAKINDA SULTAN DA OLACAĞIMDAN ŞÜPHEM YOK..

Farmasi’de tek Başıma başladığım bu yolda şuan binlerce girişimcilerim var, bu başarı tek başına olan bir başarı değildir. Bu başarı ekip başarısıdır. Farmasi ekibim benim için ailedir, candır..Bu başarıyı ekibime borçluyum. Ekibim benim için evlattır,anne babadır.. her birinin yeri çok çok ayrıdır. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için varız. Sponsorlarım Abdullah bey, Gülcan hanıma da her zaman yanımda oldukları için çok çok teşekkür ediyorum. 

 

İKİNCİ AİLEM OLAN ŞİRKETİME, YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ SAYIN HAKAN TUNA’YA, OĞULLARI SAYIN EMRE TUNA SAYIN SİNAN TUNA YA BİZLERE BU KADAR GÜZEL İŞ İMKANLARI SUNDUKLARI İÇİN ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. YÖNETİCİLERİMİZ VE TÜM ŞİRKET ÇALIŞANLARIMIZA DA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. FARMASİ AİLEMDEKİ TÜM EKİBİME TÜM GİRİŞİMCİLERİME BU GÜNLERE GELMEMİZİ SAĞLADIKLARI İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

 

TRABZON Merkezdeki  Farmasi İş Geliştirme Kariyer Gelişim Merkezimize isteyen herkese iş imkanı sağlayacak Gelişim Merkezimize herkesi bekliyoruz. 

Adresimiz:

Uzun Sok Cumhuriyet Mah

İnciler Sok (İnci Otopark İçi)

İnci Sts C Blok

No 6 Kat 1 D 2

Ortahisar Trabzon

 

Saygı ve Sevgilerimizle Songül Kamil Babacanlargrup  Ailesi 

 

Babacanlar Grup Kozmetik ve Danışmanlık Sanayi TİC. LTD. ŞTİ.

 

 

FARMASİ ÜCRETSİZ ÜYELİK FORMU